• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Anket
SİZCE ULUBEY'İN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?

Üyelik Girişi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 3°
Linkler
REKLAM ALANI

Ulubey Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ve Taekwondo Ordu İl Temsilcisi Volkan Yurt ile 2.Dan Milli Sporcu Özgür Yüksel yönetiminde çalışmalarını 4 aydır devam ettiren Taekwondocular, 2012 yılının ilk kuşak sınavını başarı ile sonuçlandırdılar.

 

İlçe Halk Eğitimi Merkezi çok amaçlı toplantı salonunda yapılan Kuşak Terfi İmtihanını, Ordu Vali Yardımcısı ve Ulubey Kaymakamı Mahmut Ağbal, Ulubey Belediye Başkanı Akif Atlı, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Hakan Meletlioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hacer Figen Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Kirpitci, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zeki Özkan, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Kahraman, Orduspor Kulübü Altyapı Sorumlusu ve Eski Futbolcusu Ertan BAKIR, Taekwondo Milli Takım Antrenörlerinden Halil Öziş, komite üyeleri ve sporcuların velileri izledi.  

 

2.Dan Milli Sporcu, İlçe Taekwondo Antrenörü ve Ulubey Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Özgür Yüksel imtihanın açılış konuşmasında, Taekwondocu olmaya ilk adım olarak yapılacak olan sarı kuşak imtihanı ile birlikte daha azimli daha hırslı bir şekilde sporcuların antrenmanlarına devam edeceklerini ve başarmanın yolunda hızlı adımlarla ilerleyeceklerini söyledi.

Yüksel konuşmasına şöyle devam etti:

“Dünyanın en genç nüfusuna sahip bir ülke olarak bu gençlerimiz güzel ahlaklı, saygılı ve sağlıklı yetişmesi için Ulubey’imizde böyle bir çalışma gerçekleştirdik. İlk etapta ilçemiz gençlerinden 80 tanesine hitap ettik ve tekvandonun felsefelerini öğrettik, inanıyorum ki bu gençlerimizden nice Ordu şampiyonları, Türkiye şampiyonları ve daha neleri çıkacaktır. Ne mutludur ki gençlerimizden birisine sporun iyi huylarını alıştırabildiysek, ne mutludur ki bir gencimize yardım severliği vatan aşkını öğrettiysek… Altın Ulubey’imizin, altın Ordumuzun altın çocuklarına bu bir başlangıçtır. Bu faaliyetimizde emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.”

Ulubey’de böyle bir spor dalının öğretilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Belediye Başkanı Akif Atlı, konuşmasının devamında lider durumunda bulunan Ulubey Belediye Sporun da destek beklediğinin altını çizerek, özellikle Milli Sporcu, İlçe Taekwondo Antrenörü ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Özgür Yüksel’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ulubey Kaymakamı Mahmut Ağbal ise, Öğrencilere ve gençlere böyle güzellikler katan bir sporun, bu kadar yoğun katılımla yapılmasından mutluluk duyduklarını belirterek şunları kaydetti:

“Tabi her güzellik bir emek gerektiriyor. Bu kadar kısa sürede bu kadar güzel bir organizasyon kurulması, aynı zamanda gençlerin kısa sürede hızlı mesafe alarak güzellik oluşturması hepimiz için onur verici. Bu güzellikleri meydana getiren, bunda katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından sporcular, Milli Takım Antrenörlerinden 7. dan Halil Öziş, Milli Sporcu Taekwondo Antrenörü 2.dan Onur Yurt, Milli Takım Antrenörü 2. dan İbrahim Usta, Milli Hakem 3. Dan Telat Altuntaş, Altın Ordu Spor Kulübü Başkanı Savaş Özcan, Milli Sporcu 2.dan Özgür Yüksel, Milli Sporcu 2. dan Murat Özcanlı’dan oluşan komisyon tarafından  2012 yılı 1. dönem kuşak terfi imtihan’ına tabi tutuldular.

İmtihana giren çeşitli yaş gruplarındaki sporcuların gösterileri renkli görüntüler oluştururken, komisyon tarafından sorulan “Niçin Taekwondo sporu öğreniyorsunuz?” sorusuna ise minik sporculardan ilginç yanıtlar geldi.

9 yaşındaki Berk Cem Genç, Spor Ahlakını öğrenmek istediğini söylerken, 10 yaşındaki Mikail Can ise, kendimi savunmak için yanıtını verdi. Yine komşusunu dövmek istediğini söyleyen başka bir minik sporcu ise, davetlileri uzun süre güldürdü.

Yapılan 2012 yılı 1'inci dönem kuşak terfi sınavı sonucunda ise, bir üst kuşağa geçmek için ter döken sporcular, komisyon karşısında temel bilgiler ile ilgili istenilenleri başarıyla geçerek tam puan aldılar.Yorum Yaz - Arşiv   2225 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ATATÜRK KÖŞESİ

ULUBEY

REKLAM ALANI
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.76523.7803
Euro4.04184.0580