• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Anket
SİZCE ULUBEY'İN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?

Üyelik Girişi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 6°
Linkler
REKLAM ALANI

"Ortaöğretim Kurumlarına Göre 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sonuçları"na göre Ulubey Anadolu Lisesi büyük bir başarıya imza attı.

 ULUBEY ANADOLU LİSESİ ORDU'NUN GURURU OLDU
       

       "Ortaöğretim Kurumlarına Göre 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Sonuçları"na göre Ulubey Anadolu Lisesi büyük bir başarıya imza attı. 
          ÖSYM Başkanlığı'nın yayınlamış olduğu kitapçıktan sonra Ordu içerisinde ve ülke genelindeki başarılarını daha net ortaya çıkaran Anadolu Lisesi, 93 okul içerisinde %74,46 yerleştirme başarısıyla 1. sırada yer aldı...
          Açıklanan verilere göre ordu genelinde YGS sonuçları çerçevesinde Türkçe -1 testinde 40 sorudan 31,77 net ortalamasıyla kendi türünde ordu birincisi olan Ulubey Anadolu Lisesi,  Coğrafya-1, Felsefe, Sosyoloji ve Mantık derslerinde de il birincisi oldu. 
          Ordu Başöğretmen, Ordu, Fatsa, Ünye, Perşembe, Gölköy ve Aybastı Anadolu Liselerini aldığı puanlarla geride bırakan okulumuz, Türkiye geneli tüm okullar içerisinde Sosyolojide 90. ve Mantık da 66. sırada yer almayı başardı. Aynı sonuç kitapçığının verilerine göre, 2 öğrenci kendi alanlarında ilk 1000 içerisinde yer almayı başardı. 
            Geçtiğimiz yıllarda Üniversitelerin 4 yıllık bölümüne ilçemizden yerleşen öğrenci sayısı parmakla gösterilecek kadar azken, Ortaöğretim kurumlarımızın elde ettiği bu inanılmaz başarı, Ulubeylilik adına ciddi bir gelişmedir. Sebep ve sonuç değerlendirilmeli, sahipleniş hissettirilmelidir.Yorum Yaz - Arşiv   4219 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ATATÜRK KÖŞESİ

ULUBEY

REKLAM ALANI
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.61603.6305
Euro3.90243.9180