• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Site Haritası
Anket
SİZCE ULUBEY'İN EN ÖNEMLİ SORUNU NEDİR?

Üyelik Girişi
Hava Durumu
Anlık
Yarın
11° 3°
Linkler
REKLAM ALANI

Ulubey’de değişik nedenlerle kapanıp, atıl duruma düşen köy ve mahalle okullarına ait 80’e yakın bina yıkılmaktan kurtarılıyor.

Atıl köy okulları satılacak

         Vali Orhan Düzgün'ün talimatıyla, Ordu ili genelinde çeşitli nedenlerle boşalan ve atıl durumda kalan 800'ün üzerindeki okul binasının ekonomiye kazandırılması için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ilçemiz Ulubey’de bulunan kapalı okulların atıl kalmaması veya tahsisinin yapılması amacıyla oluşturulan komisyon köy ve mahalleleri tek tek dolaşıyor.

         Başkanlığını İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Öztürk’ün yaptığı ve İl Kadastro Teknikeri Yücel Öz, İlçe Müftüsü Abdullah Bilece, Milli Emlak Memuru  M.Ali Beşli ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ekrem Aksu dan oluşan komisyon, tespit çalışmalarını tamamladıktan sonra  kapalı okul taşınmazlarıyla ilgili ayrıntılı rapor yazacak. Ve bu raporla okulların genel durumu ortaya konularak, satış öncesi hazırlık oluşturulacak.

         Konuyla ilgili bir açıklama yapan İlçe Kaymakamı Halil Berk, “Sayın Valimizin Aylık Takip ve Koordinasyon Toplantısı(ATAK) nda verdiği talimat üzerine Ordu genelinde bulunan atıl durumdaki okul taşınmazlarının değerlendirilmesi için çalışmalar sürüyor. Bizlerde ilçemiz Ulubey’de bu kapsamda oluşturduğumuz komisyon ile, kapalı köy okullarının satışı, kiralanması veya tahsisi yoluyla yıkılmaktan kurtarılarak değerlendirilmesi amacıyla bir çalışma başlattık.

         Okullarımızın, İl Özel İdaresi’ne mi, Mal Müdürlüğüne mi yoksa Köy Tüzel Kişiliğine mi ait olduğunu kısacası tapularını tespit ediyoruz. Akabinde ise talep edildiği takdirde eğer özel şahıs veya şirket ise para karşılığı, değil ise tahsis yolu ile vererek etkin bir şekilde kullanılmasını istiyoruz. Örneğin, bazı atıl okullarımız cami imam hatipleri için lojman olarak, bazıları ise köy odası olarak kullanılabilecek” Şeklinde konuştu.Yorum Yaz - Arşiv   5822 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
ATATÜRK KÖŞESİ

ULUBEY

REKLAM ALANI
Saat
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.76523.7803
Euro4.04184.0580